Ob koncu tedna bo na cestah spet večje število udeležencev v cestnem prometu, na cestah proti turističnim krajem pa pričakujemo tudi prometne zastoje. Da bi bil promet kar najbolj varen in tekoč, voznikom svetujemo, naj ostanejo strpni in se zastojem ne poskušajo izogniti s kršenjem prometnih predpisov.

Če se le da, naj se na pot odpravijo zunaj prometnih konic ali pa naj za pot do cilja izberejo vzporedne, manj obremenjene cestne povezave.

Poleg tega se je v preteklem tednu ponovno pripetilo več prometnih nesreč z najhujšimi posledicami, tudi z udeležbo voznikov motornih koles in drugih.

Več informacij o prometni varnosti in nasvetov policije za varnejšo vožnjo vam bodo v izjavi za javnost podali:

  • Alojz Habič, višji policijski inšpektor v Upravi uniformirane policije na Generalni policijski upravi,
  • Boštjan Smolej, višji policijski inšpektor v Upravi uniformirane policije na Generalni policijski upravi,
  • Anton Hribar, vodja Specializirane enote za nadzor prometa v Upravi uniformirane policije na Generalni policijski upravi,

in sicer v petek, 10. 8. 2007, ob 10. uri, na počivališču Voklo na avtocesti v smeri iz Gorenjske proti Ljubljani, kjer se bo izvajal tudi poostren nadzor voznikov motornih vozil.

 

Spoštovani predstavniki medijev, vljudno vabljeni!