Preiskovalci Nacionalnega preiskovalnega urada in ljubljanski kriminalisti danes zaključujejo dalj časa trajajoči kriminalistični preiskavi, ki so ju zaradi zahtevnosti, prepletenosti in obsežnosti vodili skupaj.  

Preiskovalci NPU izvajajo 14 hišnih preiskav v zasebnih in poslovnih prostorih, kjer iščejo dokaze o storitvi kaznivih dejanj. Osumljenci so v hudodelski združbi izvrševali kazniva dejanja, ki so povezana s preprodajo prepovedanih drog kokain in heroin. Preiskovalci so šestim osumljencem na podlagi 157. člena Zakona o kazenskem postopku odvzeli prostost.

Ljubljanski kriminalisti pa izvajajo 7 hišnih preiskav. Trenutno so odvzeli prostost štirim osumljencem zaradi suma storitve več kaznivih dejanj v povezavi s preprodajo prepovedanih drog, orožja, ponarejanjem denarja in hudodelskim združevanjem. 

Hišne preiskave izvajajo na območju več policijskih uprav po Sloveniji. V hišnih preiskavah sodelujejo preiskovalci NPU, policisti in kriminalisti iz različnih policijskih uprav, policisti Specialne enote, sklicana pa je bila tudi Posebna policijska enota. Skupno sodeluje 150 policistov in kriminalistov. 

Aktivnosti v obeh preiskavah trenutno intenzivno potekajo, celoten predkazenski postopek vodi Specializirano državno tožilstvo Republike Slovenije.