V zadnjih 24 urah je bilo na interventni številki policije '113' zabeleženih 1586 klicev. Med 635 interventnimi dogodki smo policisti med drugim obravnavali 120 prometnih nesreč, 88 kršitev javnega reda in miru ter 61 kaznivih dejanj.

V 91 prometnih nesrečah je nastala premoženjska škoda, v 26 nesrečah so bili udeleženci lažje, v 3 nesrečah pa huje telesno poškodovani.

Zaradi storitve hujših prekrškov v cestnem prometu smo 8 voznikom zasegli vozilo, zaradi vožnje pod vplivom alkohola pa smo pridržali 3 voznike.

Zaradi kršitve javnega reda in miru smo opravili 59 intervencij na javnem kraju, 29 pa v zasebnih prostorih. 6 kršiteljev, ki so kljub opozorilu nadaljevali s prekrškom, smo pridržali.

Da bi zaščitili žrtve nasilja v družini smo 5 osebam izrekli ukrep prepovedi približevanja.

Med kaznivimi dejanji smo zabeležili 17 vlomov, 16 poškodovanj tuje stvari, 15 tatvin, 5 kaznivih dejanj nasilja v družini, 5 groženj, 1 povzročitev telesne poškodbe, 1 kaznivo dejanje v zvezi s prepovedanimi drogami, 1 preprečitev uradnega dejanja oz. napada na pooblaščeno osebo.

V zadnjih 24 urah je bilo obravnavanih 72 oseb zaradi nezakonitega vstopa na meji z Republiko Hrvaško in sicer 45 na območju PU Novo mesto, 25 na območju PU Koper, 2 na območju PU Maribor. Med njimi smo obravnavali največ državljanov Egipta (34), Palestine (10) in Bangladeša (6).