V zadnjih 24 urah je bilo na interventni številki policije '113' zabeleženih 1984 klicev. Med 750 interventnimi dogodki smo policisti med drugim obravnavali 149 prometnih nesreč, 91 kršitev javnega reda in miru ter 82 kaznivih dejanj.
V 123 prometnih nesrečah je nastala premoženjska škoda, v 25 nesrečah so bili udeleženci lahko telesno poškodovani, v 1 prometni nesreči pa je ena oseba umrla.
Zaradi storitve hujših prekrškov v cestnem prometu smo 13 voznikom zasegli vozilo, zaradi vožnje pod vplivom
alkohola pa smo pridržali 1 voznika.
Zaradi kršitve javnega reda in miru smo opravili 73 intervencij na javnem kraju, 18 pa v zasebnih prostorih. 2 kršitelja, ki sta kljub opozorilu nadaljevala s prekrškom, smo pridržali. Da bi zaščitili žrtve nasilja v družini smo 4 osebam izrekli ukrep prepovedi približevanja.
Med kaznivimi dejanji smo zabeležili 33 tatvin, 14 poškodovanj tuje stvari, 13 vlomov, po 6 povzročitev telesne poškodbe in ponarejanj denarja, 3 grožnje, po 2 ropa, kaznivi dejanji v zvezi s prepovedanimi drogami in kaznivi dejanji nasilja v družini ter 1 ponarejanje listin.
V zadnjih 24 urah je bilo obravnavanih 77 oseb zaradi nezakonitega vstopa na meji z Republiko Hrvaško in sicer 61 na območju PU Novo mesto in 16 na območju PU Koper. Med njimi smo obravnavali največ, 14 državljanov Sirije ter po 12 Bangladeša in Kitajske.