Policisti smo v nedeljo, 8. junija 2025, uspešno zaključili varovanje 31. mednarodne kolesarske dirke Po Sloveniji. Pot je kolesarje vodila po območjih petih policijskih uprav, in sicer Ljubljana, Celje, Maribor, Koper in Novo mesto. Pri neposrednem varovanju in urejanju prometa je vseh pet dni sodelovalo 28 policistov motoristov z vseh osmih postaj prometnih policij.
Za policiste je zagotavljanje varnosti in urejanje prometa na tako veliki prireditvi vsakič velik zalogaj.
Še zadnje priprave pred startom prve etape v Piranu. Oglejte si tudi video
Kolesarji in organizatorji dajejo vse večji pomen zagotavljanju varnosti na progi. Po oceni organizatorja je z varnostnega vidika dirka uspela. Velik del zaslug za uspeh lahko pripišemo dobro opravljenemu delu policije in službam, ki ob varovanju niso bile vidne, so pa poskrbele, da smo lahko policisti svoje delo odlično opravili.
Tudi letos je prireditev zaznamovalo izjemno veliko obiskovalcev ob progi, z neposrednim prenosom na športnih programih Eurosport in RTV SLO.
Policija je s svojim delom na tem športnem tekmovanju tudi tokrat prispevala k promociji in ugledu policije v javnosti in v kolesarskem svetu ter dokazala, da smo kos zahtevnim nalogam. Lahko trdimo, da smo po kakovosti dela enakovredni s policijami, ki opravljajo varovanje kolesarskih dirk višje ravni v državah z bogato kolesarsko tradicijo.
Prihod v cilj zadnje etape v Novem mestu. Foto: Gregor Stopar
Povezane vsebine
Zaradi mednarodne kolesarske dirke Po Sloveniji 2025 bo promet ta teden ponekod oviran – opozorilo